Škody na aute napáchané krupobitím

Nemilosrdné pôsobenie počasia sa dokáže občas na našom majetku veľmi nepekne vyblázniť, pričom napáchané škody určite ani jedného človeka nepotešia. Veľmi častým vplyvom, ktorý je ničiteľom majetku sú napríklad zlé poveternostné podmienky, kvôli ktorým silný vietor zhadzuje alebo láme stromy a ich konáre a v horších prípadoch aj strechy domov či iné nebezpečné časti budov. Rovnako nepekné následky občas vídame aj po silných búrkach, ktoré sú zväčša spojené aj s intenzívnym krupobitím. Väčšie i menšie kusy ľadu vedia taktiež narobiť značné škody, a to hlavne na našich vozidlách. Pokiaľ teda nemáte pre vaše auto garáž alebo nejaký prístrešok, môže dopadnúť veľmi zle. Veľké krúpy väčšinou spôsobia na karosérií množstvo priehlbín a v tých horších prípadoch môžu rozbiť aj sklá. Ak sa vám podobná situácia stala, nemusíte však hneď zúfať, že budete musieť meniť celé auto a platiť drahé opravy.

ľadové krúpy

Oprava karosérie po krupobití https://www.autopdr.sk/ sa dá vyriešiť jednoducho za pomoci špeciálnej opravnej metódy. Táto metóda má názov PDR, pričom význam jednotlivých písmen pochádza z angličtiny a znamenajú Paint Dentless Repair. Pri tejto veľmi efektívnej metóde dochádza k vyklepávaniu, resp. vyťahovaniu poškodených a prehĺbených miest, a to podľa ich miesta buď smerom z vonkajšej strany, alebo z tej vnútornej.

priehlbiny na aute

Tlak a špeciálne nástroje dokážu jemne každú priehlbinu vytlačiť tak, aby karoséria vyzerala ako v pôvodnom stave. Následne nie je tým pádom potrebné ani aplikovať nový lak či meniť celú časť karosérie. Drobnejšie https://webslovnik.zoznam.sk/slovensko-anglicky/e%25C5%25A1te-raz-to%25C4%25BEko alebo menej dostupné miesta poškodenia, ktoré sa nedajú odstrániť touto metódou sa zase jemne vyklepú kladivkom. Celý postup opravy je pomerne rýchly a hlavne efektívny, pričom vás nebude stáť ani toľko, čo by ste museli zaplatiť ak by ste sa rozhodli meniť karosériu. Vaše auto bude vďaka tejto metóde vyzerať ako v pôvodnom stave, a to bez nutnosti väčšieho zásahu.