Ktorú formu led pásikov uprednostniť?

Ak sa pozrieme na moderný štýl osvetlenia fungujúci pomocou novej svetelnej technológie led, vidíme veľa výhod a pokrokových vlastností na čele s úsporou elektrickej energie a veľmi vysokou životnosťou. Okrem týchto vlastností treba brať na vedomie viacero inovovaných možností, aké nám dnešné svetelné produkty prinášajú. Zmena intenzity svetla, ovládanie na diaľku pomocou ovládača, kombinácia farieb,…

digi pásek

Tieto nové možnosti nám ponúkajú konkrétne produkty známe ako led pásiky, pričom jednou z ich zaujímavých možností sú aj https://www.ledprodukt.sk/124-smd-2835-s-prudovymi-drivermi. Ale to vravíme o tej drahšej, lukratívnej variante pre náročnejších zákazníkov. Existujú aj cenovo nižšie alternatívy, zato však takisto so skvelými funkciami a hlavne praktickými možnosťami ich využitia. Na výber máme viacero ich podôb, pričom každá kategória pásikov má svoje skvelé špecifické vlastnosti zodpovedajúce konkrétnejšiemu štýlu ich využitia a líšia sa aj svojou cenou.

pásek digi

  • Tak napríklad ako klasická možnosť výberu sa javia biele led pásiky, ktoré zdieľajú rovnako praktický patent prevedenia aj využitia a ich diódy vyžarujú jasné biele svetlo, ktoré dokonale osvetlí kút či areál, do akého pásiky umiestnite, respektíve aký priestor s nimi polepíte. Z tohto pohľadu sa hodí uviesť ako príklad častú formu ich využita pri vytvorení osvetlenia v kuchynskej linke.
  • Druhou, avšak možno ešte populránejšou voľbou (a najmä v poslednej dobe) sú rgb led pásiky, ktoré sa líšia predovšetkým tým, že vyžarujú pestrú kombináciu farieb. Nevravíme o vyžarovaní klasického bieleho svetla, ale o rozdelení farieb na tri časti a to červenú, zelenú a modrú. Táto možnosť je ideálna k podsvieteniu predmetov či miest, alebo k reklamným účelom k zviditeľneniu daného areálu s vybraným produktom, k osvetleniu loga, alebo skrátka k zviditeľneniu a k oživeniu vybraného priestoru.