Odstráňte bolesť vďaka cvičeniu systému SM

Zrejme každý človek v dnešnej dobe trpí bolesťami chrbtice. Môže za to životný štýl, namáhavá práca alebo nesprávne pohybové vzorce. Bohužiaľ problémami s chrbticou trpí nielen väčšina dospelých ale aj detská populácia. Najčastejšie riešené problémy v oblasti chrbtice sú skolióza chrbtice, hernia disku, stuhnuté a bolestivé svaly v oblasti krku, nesprávne držanie tela a bolesť v oblasti lopatiek. Náš životný štýl je rýchly a nesie si so sebou aj svoju daň. Často v podobe stresu a zabúdania na posilňovanie svalov tela. Neskôr telo reaguje bolestivými svalmi a zdravotnými komplikáciami. 

krivá chrbtica

Cvičenie metódou SM system spadá do oblasti fyzioterapie. Kolískou tejto metódy je Česká republika. Autorom je MUDr. Smíšek. Jeho metóda je postavená na anatomicky definovaných špirálových svalových reťazcoch. Svalové reťazce pritom chápeme ako súbor svalov zabezpečujúcich pohyb a stabilitu tela. Hlavným cieľom je vyvolanie trakčnej sily v oblasti medzistavcových platničiek. Tým sa znižuje tlak na platničku a prichádza uvoľnenie. Práve z tohto dôvodu sa SM system využíva na liečbu hernie disku, kde náporové cvičenie nie je pre pacienta vhodné, kvôli prílišnému zaťaženiu platničiek pri pohybe. 

život bez bolesti

Napriek posilneniu a stabilizácii stredu tela prichádza k uvoľneniu pletencov a končatín. Chrbtica je mobilizovaná a svaly v oblasti sú prekrvené a tým lepšie regenerované. Pri problémoch s rovnováhou je viditeľný progres. Je to vďaka špirálovej stabilizácii a striedaniu stabilizačných systémov. Svaly môžu relaxovať. Medzistavcové platničky a kĺby majú priestor na regeneráciu, čím odznievajú bolesti a zlepšuje sa kvalita a rozsah pohybu. Nastavenie správnych pohybových vzorcov je ako prekódovanie zaužívaného. Na začiatku je zmena náročnejšia, o to lepšie je ale zistenie, že bolesti chrbta sú preč. Rovnako ako zhrbenie a nesprávne držanie chrbtice.