Aké sú to bublinkové obálky?

Ste ten, ktorý často zásielky prijíma alebo ten, ktorý ich zasiela? V každom prípade už určite máte skúsenosť s obalmi zásielok a možno aj s tým, že sa pri prevoze poškodili. Najdôležitejšie je, aby sa nepoškodila zásielka a aby sa k príjemcovi dostala v pôvodnom stave, nehľadiac napríklad na to, či zásielku po ceste prekvapí dážď a vlhkosť alebo prudké nárazy pri jej prevoze. V mnohých prípadoch cez kuriéra alebo poštou zasielame aj drobné a krehké, hoci cenné predmety. A obzvlášť tu je potrebné ich správne zabaliť. V takomto prípade budú najlepšie bublinkové obálky 2pack.

Poštová obálka

Aké výhody pri balení a zasielaní vecí prináša bublinková obálka?

Najskôr si ju opíšme trochu bližšie, ako vyzerá? Na pohľad vyzerá ako klasická papierová obálka, no v tomto prípade je jej vnútro vybavené ochrannou bublinkovou fóliou. To znamená, že má malé a praktické rozmery, no napriek tomu je dostatočne odolná a vhodná na bezpečné zasielanie drobných a krehkých predmetov.

Je to rozdiel oproti kartónovým boxom. Tie zaberajú viac miesta, majú robustnejšie rozmery a pritom stačí napríklad kontakt s vodou a kartón rýchlo zvlhne a zničí sa. Bublinková obálka je praktickejšou a bezpečnejšou alternatívou, ktorá dnes medzi týmito dvoma možnosťami víťazí.

Poštové obálky

Papierovú obálku, pokiaľ by ju nemali vo vašom papiernictve, môžete ľahko a s prehľadom kúpiť cez internet a objednať si niekoľko kusov do zásoby, nakoľko nie sú drahé. V takomto prípade ale myslite na to, že rozmery sú obmedzené kvôli vsunutej bublinkovej fólii, preto je lepšie z hľadiska rozmerov počítať s určitou rezervou a vybrať si radšej obálku s o niečo väčšími rozmermi, než ste mali pôvodne v pláne.

V niektorých eshopoch máte dokonca možnosť kúpiť si bublinkovú obálku s potlačou, pokiaľ chcete spraviť čo najlepší dojem na príjemcu. V tomto prípade teda nepôjde o gýčovú obálku, ale o estetickú a originálnu zásielku.