Antivirus náš každodenný

                V dnešnej dobe, kedy sú počítače prepojené a to doslova všetky, je potrebné mať na vedomí aj ochranu. Nezabúdajte, že hocijaký email, pošta, stránka alebo čokoľvek podobne môže spôsobiť fatálne škody, ako napríklad strata súkromia, krádež peňazí alebo dokonca aj strata svojej identity. Áno to všetko sa deje na internete ťažko sa tomu bráni, no spoločnosti ako NOD, mimochodom ide Slovensku firmu, čiže môžeme byť hrdí, ktorá ponúka rôzne verzie softvéru na ochranu pred nežiadúcimi útokmi od hackerov alebo vírusov, ktoré majú za úlohu iba škodiť.
 Poznáme mnoho antivírusov a vďaka testom a informáciám si môžeme vybrať taký, ktorý nám vyhovuje najlepšie.
žlutý nápis
Testy
                Čo sa týka testov, tak v apríly minulého roka sa testovali všetky známe antivírusy na to, ako dokážu zabrániť vírusom. Testovala sa predovšetkým detekcia nechcených útokov, výsledky boli trošku prekvapivé no zároveň relevantné.
1.       Kaspersky (100%)
2.       F-Secure (100%)
3.       Trend Micro (100%)
4.       Avira (99,7%)
5.       Bitdefender (99,7%)
6.       Avas (99.5%)
7.       AVG (99,5%)
Všetky tieto antivírusy preukázali výborne schopnosti čo sa týka zachytenia škodlivých vírusov. Percento, ktoré sa nachádza v zátvorke nám ukazuje aká účinnosť bola. Čiže napríklad taký Kaspersky antivírus dokázal detegovať a zneškodniť všetky vírusy. Ak rozmýšľate, kde sa nachádza ESET, tak ten sa umiestnil nižšie s hodnotou 98,1% čo je super, no oproti ostatným má ešte stále čo vylepšovať. Pre zaujímavosť, taký nenávidený a odsudzovaný na vedľajšiu koľaj antivírus od Microsoftu dosiahol 90% úspešnosť. Čiže ak hľadáte ten najlepší antivírus pre operačný systém Windows, rozhodne siahnite po Kaspersky, Avira, Avast alebo AVG. V nich sa nesklamete a zabezpečia vám dostatočnú ochranu.
modrý nápis
                Samozrejme treba dodať, že aj keď niektoré dosiahli 100% úspešnosť, tak to nemusí znamenať aj 100% ochranu pred internetovými hrozbami. Niektorým sa ťažko vyhnúť, ale aspoň budete vedieť, že boli schopné zablokovať vzorky, ktoré využili v teste.