Plex Media Server- Vytvorte si svoj vlastný Netflix a zdieľajte svoje filmy či videá

Možno ste si aj vy zamysleli nad určitým problémom alebo skôr riešením, na ktoré sme aj napriek dnešnej dobe plnej aplikácií a streamovania obsahu našli vždy len tú alternatívnu, no nie tak úplne praktickú cestu. Reč je o kvalitnom zorganizovaní našich filmov, seriálov a videí uložených v počítači do prehľadnej a sympaticky pôsobiacej podoby, ktorej vizuálna stránka by pripomínala úvodné rozhranie Netflixu. Vlastne nie len po vizuálnej stránke, ale poskytovala by aj podobné nástroje, ktoré by nám umožňovali tento obsah streamovať a prehrať ho kedykoľvek aj na iných zariadeniach. Čiže v počítači si zorganizujeme našu bohatú zbierku filmov a videí a následne ich môžeme sledovať aj cez mobil, multimediálne centrum, tablet,  či Smart TV. Ale i prehľadnou cestou cez náš počítač.
A myslím, že som konečne našiel riešenie, ktoré dúfam v plnej miere uspokojí aj vás.

tv

Tým riešením je zdarma dostupný softvér Plex Media Server, ktorý vám umožní vytvoriť si taký svoj vlastný Netflix pozostávajúci z obsahu video-médií, aké máte uložené na vašom pevnom disku, čiže v počítači. Tento obsah navyše môžete streamovať a prehrať ho aj na ktoromkoľvek inom zariadení s pripojením na internet. Táto aplikácia je kompatibilná prakticky s každým operačným systémom a moderným zariadením. Konkrétne s OS Android, výrobkami od Apple, spustíte ju cez Chromecast, ale aj herné konzoly Playstation a Xbox, cez aplikáciu Amazon,… no a samozrejme cez OS Windows.

Je to skvelé riešenie ak sa zamyslíme, akou cestou sme pozerali filmy dodnes. Pravdepodobne ste to doteraz poznali aj vy. Z vášho počítača vyberiete len pár filmov a tie skopírujete na USB kľúč, ten následne strčíte do TV alebo multimediálneho zariadenia.

počítač

Táto cesta už zrejme aj vám pripadala zastaraná a hľadali ste inovovanejší a hlavne praktickejší spôsob sledovania, rovnako ako aj ja. No myslím, že sme ho spoločne našli. Prajem Vám príjemnú zábavu.