Dvere ako funkčný a zároveň estetický prvok každého interiéru. Ktoré však vybrať?

Čo sa týka tematiky prestavba, obmena či inovácia interiéru, rekonštrukcia alebo zariaďovania nového bytu či budovy, určite sa naša pozornosť skôr alebo neskôr zameria na dvere. Konkrétne na to, aký štýl vyberieme, či už z hľadiska systému otvárania alebo materiálu a celkového dizajnu. Dizajn dverí totiž dokáže viditeľne vplývať na celkový štýl miestnosti. Je preto vhodné siahnuť po modernom dizajnovom prevedení, avšak v istom smere neutrálnom, s ktorým by sme nič nepokazili. A týmto prvkom dokážu byť sklenene dvere na mieru.Drevená podlaha, otvorené interiérové dvere.jpg
Výhody sklenených dverí a ich vplyv na interiér
Síce pôsobia tak trochu netradične, avšak v dobrom slova zmysle. Sú nadčasové a veľmi elegantné. Na druhej strane má sklenený materiál tendenciu prispôsobiť sa rôznym štýlom interiérov a vizuálnu stránku výraznejšie nenarušiť, skôr naopak. Obohatiť ju o dávku luxusu a inovácie. Spoločne so sklenenými dverami však do miestností prichádzajú aj vlastnosti ako kvalitná priepustnosť svetla, optické zväčšenie priestoru či vzdušnosť. A v prípade, pokiaľ sa rozhodneme pre variant posuvných sklenených dverí, takisto vravíme o modernej technike otvárania a najmä efektívnom šetrení miesta.
Je nimi možné funkčne medzi sebou oddeliť konkrétne miesta, no v tomto prípade sa zároveň vyhneme vytvoreniu nemotorných, stiesnených a dusných priestorov.
Pri výbere dverí dokáže mať každý individuálne preferencie. V neposlednom rade záleží aj na samotnom priestore.Dvere, sedačka, stolík.jpg

  • Túžime ho oživiť moderným dizajnovým prvkom?
  • Je v ňom dostatok svetla alebo tam naopak prirodzená priepustnosť svetla chýba?
  • Je priestranný alebo v ňom potrebujeme ušetriť každým centimetrom štvorcovým?

Na tieto otázky si pri výbere a následnom umiestnení dverí odpovie každý sám a tomu by mal prispôsobiť svoje preferencie. Prakticky vo všetkých spomenutých situáciách však svoje pozitíva prinášajú dvere zo skla.