Kvalitný spánok aj vo vyššom veku – viete ako na to?

Starší ľudia zvyknú omnoho častejšie trpieť poruchami spánku. Z istej časti ide o prirodzené fyziologické reakcie tela. Pomôcť si však, do vysokej miery, môžete pomôcť tým správnym matracom. Mali by ste spať na tvrdšom podklade, ktorý vášmu telu poskytne dokonalý komfort.

Posteľ v miestnosti s dreveným obkladom a obliečkou s ľudovými vzormi.jpg

Kvalitný matrac v dôchodku vám zachráni váš spánok i zdravie

Ľudia vo vyššom veku by mali jednoznačne spať na tvrdšom podklade. Preto si nevyberajte príliš mäkké matrace. Ideálne sú napríklad taštičkové alebo pružinové matrace, ktoré poskytujú telu dokonalú oporu, navyše sa prispôsobujú anatomickému tvaru vášho tela, takže budete spať opäť ako bábätko.
Kvalitné matrace nebývajú malou investíciou. Ak chcete dobre spať a aj ušetriť, určite sa poobzerajte po akciách na matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace/latex-gumokokos. Takto si viete zakúpiť naozaj kvalitné a drahé kúsky za omnoho nižšiu cenu.

Staré kosti potrebujú svoj komfort

Nebudeme si klamať, s vekom naše telo starne a nevydrží to, čo za mlada. Tomuto faktu sa netreba brániť, ale ho prijať a riešiť. Práve matrac je v tomto smere základom. Ako sme spomenuli už vyššie, mali by ste jednoznačne spať na tvrdšom matraci. Pevný podklad dokáže vaše telo omnoho lepšie podoprieť. Vyhnete sa bolesti chrbtice alebo kĺbov. Úplne ideálne sú rôzne tvrdé zóny, ktoré podoprú jednotlivé časti tela presne tak, ako je potrebné.
Ak vám takýto spánok nevyhovuje, môžete siahnuť po sendvičových matracoch, ktoré sú pohodlne mäkké no zároveň zdravé pre chrbticu.

Posteľ nad ktorou visí čierny kabát.jpg

Spánok vám môže narúšať aj zlý vzduch

Naše pľúca sú vekom viac unavené, a preto toho zvládajú menej. O tom, aký vzduch bude vo vašej spálni rozhoduje aj matrac. kúsky, ktoré v sebe zachytávajú množstvo prachu, nie sú pre vás vhodné. Poobzerajte sa skôr po prirodzene antialergických materiálov. Hovorme napríklad o prírodnom latexe, pamäťovej pene alebo už spomínaných pružinových matracoch.