Mať v dome plastové okná je výhodné, a my vieme, prečo

Keď vám niekto povie, že si zaobstaral do domu plastové okná, že vyhodil tie staré, drevené, a že mu to prinieslo veľa výhod, možno mu to odkývete, že má pravdu, ale kým nepochopíte, o aké výhody vlastne ide, a hlavne kým ich sám nezažijete na vlastnej koži, bude to len obyčajná fikcia – domnienka. Aby ste lepšie chápali jeho tvrdenia, mali by ste k nemu zájsť domov a požiadať ho, aby vám umožnil spoznať ten rozdiel. V čom sa vlastne prejavuje najväčší rozdiel medzi plastovými a drevenými oknami?

biele plastové okno

Izolačné vlastnosti – drevené okná s oddeliteľnými tabuľami, medzi ktorými sa nachádza vzduch, v podstate takmer neizolujú. Vďaka tomu do miestnosti lepšie preniká zvonku horúco alebo chlad, a z miestnosti zas zbytočne uniká teplo, pokiaľ sa v nej kúri. Plastové okná ale lepšie izolujú, takže môžete ušetriť za prevádzku klimatizácie a zároveň v zime za vykurovanie. Lepšie izolačné vlastnosti plastových okien sú dané vrstvou vákua, ktoré sa nachádza medzi okennými tabuľami, nie je teda medzi nimi vzduch.

okno v dome

Nátery – natierať drevené okná je také otravné, že to je jedna z prác, ktorej sa mnoho ľudí radšej úplne vyhne, a ponechajú pokojne okná zhniť. Možno, že aj vy si pamätáte ako deti, keď ste chodili do školy, že sa v školách, hlavne cez prázdniny, natierali okná. A natierač si tu naozaj užil, pretože musel najskôr odstrániť starý náter, napríklad teplovzdušnou pištoľou, potom musel okenné rámy zbrúsiť, natrieť základovým náterom, a potom dvoma konečnými nátermi emailu. Natieranie okien v školách obnášalo pre lakovníka prácu na celé prázdniny, a vďaka plastovým oknám celá táto prácna akcia a tiež investícia odpadá.

Plastové okná v Púchove sa nenatierajú, plast je natoľko spoľahlivý materiál, že nekoroduje, neplesniví, nerozpadá sa a nepôsobí naň deštruktívnym spôsobom ani UV žiarenie. Máte potom doma výrobok praktický a pekný, a ak chcete mať okná farebné, nie je to problém, pretože sa vyrábajú v rôznych dekoroch. Pokojne si kúpte okná červené alebo modré, keď sa vám páči, nie sú na trhu len okná biele.