O výhodách vchodových plastových dverí

Budú reprezentatívne – vchodové dvere sú vždy tým prvým, čo upúta každého prichádzajúceho hosťa. Ak ich budete mať škaredé, prekopnuté, odreté či inak poškodené, nebude to vaša dobrá vizitka. Dvere nemusia byť priam luxusné, s pozlátenou kľukou a vyzdobené briliantmi, postačí, pokiaľ venujete pozornosť ich funkčnosti a vzhľadu, aj čo sa týka výrobkov z plastu. Vchodové plastové dvere si vás môžu získať najmä tým, že ide o veľmi hodnotný a z technického hľadiska do detailu prepracovaný výrobok.

vchodové dvere

Môžu byť v rôznych farbách – obrovskou výhodou plastických hmôt je rozsiahly výrobný program v mnohých farebných odtieňoch. Dvere zďaleka nemusia byť len biele alebo hnedé, ak máte dostatok odvahy a radi experimentujete, a páčia sa vám pastelové farebné variácie, vyskúšajte napríklad farbu žltú, červenú či modrú. Modrá je veľmi vzdušná, žltá rozveselí myseľ a červená zvýrazňuje krásu vchodových domových partií.

vchod do domu

Každému nevyhovuje drevený dekor – drevené dvere sa tiež nehodia do každého typu stavby. Vyzerajú síce úžasne, ale nemali by ste skrátka medzi sebou miešať rôzne štýly, mali by ste dať prednosť vždy len jednému, a ostatní si odpustiť. Aspoň zatiaľ. Výhodou plastickej hmoty je jej celistvosť, dvere z plastu sa zhotovujú tak, aby mali hladký povrch, a ľahko sa udržovali v čistote.

Údržba – udržiavať v poriadku vchodové plastové dvere je vždy jednoduchšie, pretože na ne nepôsobia výkyvy teplôt, vlhkosti vzduchu a ďalšie poveternostné vplyvy. Drevo navyše pracuje a mení svoju štruktúru aj tvrdosť v závislosti od podmienok v okolitom prostredí, a to sa plastu v podstate netýka. Údržba plastových dverí spočíva viac-menej iba v umývaní bežnými čistiacimi prostriedkami. Nie je potrebné dvere penetrovať, natierať a ničím ošetrovať, žiadnou chemikáliou. Jediné, čo odporúčame, je občas premazať olejom alebo vazelínou kovové pohyblivé súčasti.