Online vyučovanie počas pandémie

Ako prebiehala výučba práve, keď bola pandémia? Ako sa učili deti v tejto neľahkej dobe? Mali možnosť sa učiť cez počítač? Nebola to ľahká doba a všetci sme sa museli prispôsobiť danej situácii. Pre deti to bola radosť, že nemusia ísť fyzicky do školy, ale mohli sa učiť z domu.

Online vzdelávanie

Počas vírusovej pandémie sme mali možnosť zistiť, aké je to vyučovanie online prostredníctvom rôznych digitálnych zariadení. Mnoho žiakov sa učilo za pomoci aplikácie na svojom počítači, tablete, mobilnom telefóne alebo aj inými spôsobmi, ktoré mali k dispozícii. Nie každé dieťa alebo každá domácnosť má možnosť k zaobstaraniu si takýchto pomocníkov v čase digitálneho vyučovania. Niektorí ich dostali od štátu. Boli to tie deti, ktorých rodičia boli len na hmotnej núdzi od štátu. Nemali financie na to, aby si notebook alebo počítač mohli len tak zakúpiť. K online vzdelávaniu sme sa dostali vďaka pandémii.

učenie online

Až vtedy sme zistili, že učiť sa žiaci vedia aj pomocou počítača a aplikácie, cez ktorú sa museli prihlasovať. Zapnutie a prihlásenie bolo jednoduché. V správny čas, kedy začínalo vyučovanie sa deti museli pripojiť. Pani učiteľky zadávali rôzne úlohy z pracovných zošitov, ktoré deti museli priamo vypĺňať. Učenie online bola pre deti aj zábava. Nemuseli ísť do školy, mohli sa učiť z domu vo svojej detskej izbe alebo aj v obývacej miestnosti.

počítač a digitálne zariadenia

Využívali na to rôzne spôsoby, ktoré mali k dispozícii. Medzi jednotlivými hodinami sa mohli z aplikácie odhlásiť a dať si prestávku. Na ďalšiu hodinu si mohli pripraviť učebné pomôcky a znovu sa prihlásiť do online aplikácie, cez ktorú prebiehalo vyučovanie. Prestávku vedeli využiť aj na použitie záchodu, napitie sa alebo aj na stravu. Učenie online naberalo ten správny smer a všetci sme si na to zvykli. Po skončení pandémie sa náš život dostal do normálneho stavu. Deti začali chodiť fyzicky znovu do školy a my rodičia do svojho zamestnania. Ale práca pomocou počítača zostala aj naďalej. Mnohí dospelí ľudia ju neustále využívajú.