Práca z domu vyžaduje klimatizované prostredie

Vykonávate aspoň časť práce z domu? Toto je veľmi výhodné najmä z toho dôvodu, že nemusíte nikam dochádzať, máte pružnú pracovnú dobu a pokojne môžete zostať až do popoludnia v pyžame. A ak sa vám pracuje dobre v posteli, prečo to nevyužiť, iba nezabúdajte na dostatočný pohyb a tiež na správny jedálniček.

Práca z domu je však sťažená v letnom období, pokiaľ nemáte k dispozícii klimatizáciu. Cena klimatizácie v Bratislave dnes nie je taká vysoká, že by toto zariadenie bolo vyslovene nedostupné, a že sa do nej investovať oplatí, preukazuje aj fakt, že vaša pracovná výkonnosť nebude zaznamenávať významné negatívne výkyvy.

ovládač klimatizácie

Dostatočný spánok – v noci síce dochádza k zníženiu teplôt, ale bez klimatizácie bývajú v miestnosti aj naďalej veľmi vysoké, a to môže viesť k poruchám spánku a neschopnosti zaspať. A ak sa v noci nevyspíte, cez deň nemôžete podávať pracovný výkon, budete pri počítači klimbat a driemať, a to vás potom bude stresovať, pretože pracovný výkon nebude stáť za nič.

klimatizácia na dome

Nebezpečenstvo úpalu – v priebehu dňa sa môže dostaviť aj úpal, ten navyše prichádza znenazdania a môžete aj omdlieť a skolabovať. Úpal je veľmi nebezpečný hlavne tam, kde sa nemôžete dostatočne chladiť, doma síce môže pomáhať sprcha, ale tá zaberie len na chvíľu a taktiež sa tým zas zdržujete od pracovného procesu.

S klimatizáciou máte pokoj – nechajte si nainštalovať klimatizáciu a máte pokoj. Aj keby ste ju využili len päť dní v roku, tak sa to oplatí, je to skrátka poistka pred kolapsom, a akonáhle cítite, že vás letné horúco ohrozuje na zdraví aj pracovnom výkone, jednoducho stlačíte tlačidlo ovládača, a nič iné robiť nemusíte. Klimatizácie sa už dávno stali štandardným vybavením rodinných domov i bytov a nie sú považované za niečo luxusné. Klimatizácia tiež nie je hlučná, aby vás rušila v spánku alebo pri práci na počítači.