Platíte hotovosťou či kartou?

Peniaze sú všade. Stretávame sa s nimi každý deň. Či v práci pracujeme za peniaze alebo ideme do obchodu s potravinami na nákup,  všade sa točia peniaze okolo nás. Financie sú veľmi potrebné. Kto tvrdí opak,  klame. Nemusia byť vždy na prvom mieste,  no k životu ich neskutočne potrebuje každý človek. Peniaze tu boli vždy. Sú v podobe mincí alebo papierových peňazí.  V dnešnej dobe sú peniaze už aj v digitálnej forme,  a to na bežných bankových účtoch.  Bankové účty a platenie pomocou bankomatových platobných kariet sa stalo čoraz populárnejšie a bežnejšie. Nie vždy je to aj bezpečnejšie pre nás. Máte radi vôňu peňazí vo vašej peňaženke? Pri bankomatových kartách túto vôňu moc neucítite. Je to škoda. Keď máte hotovosť,  presne viete,  koľko môžete naozaj minúť. Ak platíte bankomatovou platobnou kartou,  svoje financie ani poriadne nevidíte. 

Hotovosť

Pri hotovosti pekne vidíte,  čo kupujete,  koľko peňazí vám ostáva do ďalšej výplaty. Možno by ste mali vymeniť platenie pomocou platobnej bankomatovej karty za platenie hotovosťou. To sa týka aj objednávania si potrebných vecí a oblečenia pomocou internetu a rôznych webových stránok e-shopov. Namiesto karty použite platbu na dobierku. Je to omnoho jednoduchšie,  pretože presne vidíte tovar pri jeho preberaní. Viete,  že vás daný e-shop neoklamal a naozaj vám odoslal vašu zásielku. 

Platobné karty

Musíte sa zmieriť,  že prišla digitálna doba. Nežijete už v stredoveku alebo v minulosti,  kde nemali internet,  digitálne veci a nemohli využívať veci v digitálnej forme a podobe. Museli žiť s tým,  čo mali.  Dnes je úplne iná doba. Platenie online sa stalo bežnou súčasťou nášho života. Čoraz viac ľudí platí len platobnou kartou a vôbec nepoužívajú hotovosť. 

Platenie hotovosťou máte vždy prehľad. Áno,  je doba digitálneho sveta,  avšak čo nebyť ako ostatní? Vyskúšajte si pár dní oddýchnuť od platenia bankomatovou platobnou kartou a uvidíte ten rozdiel.