Tantra masáž vás posúva bližšie k sebe samému

Poznáte film „Nekonečný príbeh“ z roku 1984? bol natočený v Nemecku a ide o jednu z najúžasnejších rozprávok pre deti aj pre dospelých, v ktorej sa nachádza mnoho životnej múdrosti. Pojednáva sa v nej okrem iného o tom, čo dokáže spôsobiť zlo a hlúposť, a ako je nutné sa proti nej brániť. V jednej z pomerne nenápadných pasáží sa filmová postava Atrei dostane pred kľúčové životné rozhodnutie, v ktorom sa má zahľadieť do zrkadla v bráne Sandonoriko – zrkadlo je tu podobenstvom pohľadu do vlastného vnútra a je tu poukázané na to, že väčšina ľudí pred pohľadom do svojho vlastného ja s hrôzou utečie – vo vlastnom vnútri sa totiž nachádza aj vlastná zodpovednosť za svoj život aj za životy iných bytostí, a okrem iného aj svedomie.

duchovná bytosť

Že pred vlastnou zodpovednosťou a svedomím ľudia utekajú aj dnes, je vám zrejme jasné, stačí sa rozhliadnuť okolo seba, koľko jedincov sa chová nezodpovedne voči sebe, napríklad z hľadiska zdravej výživy, a koľkým ľuďom je ľahostajný osud celej spoločnosti, a niekedy aj vlastné rodiny, zvierat, prírody atď.

tantra masáže

Každý z vás by ale mal vedieť, že nikto, ale naozaj nikto sa nevyhne svojej vlastnej zodpovednosti, a že, ako sa hovorí, „Božie mlyny melú síce pomaly, ale iste“. Tomuto vedomiu a uvedomeniu vás okrem iného učí aj tantra.

Tantra masáž nie je len o sexuálnej pohode a rozkoši, je aj o tom, že pri nej pozeráte do vlastného ja, a máte tú príležitosť uvedomiť si vlastné chyby a problémy. Nikto vás za nich nebude kárať, je to vaše vlastné zrkadlo, a ak sa sami v niečom zlepšíte, odrazí sa to na vašom vlastnom živote – budete potom k sebe priťahovať kvalitnejšie a lepšie bytosti, také, aký ste vy sám.

Využite tantrických masáží na prácu na sebe a k ceste k sebe samému a uvedomte si, že ste úžasná, dokonalá bytosť, nadaná a stvorená Bohom na jeho obraz. Objaviť v sebe (a v ostatných ľuďoch a bytostiach) božstvo, je náš hlavný cieľ a úloha, prečo sme tu, na tejto planéte.