Putovanie po stopách AJURVEDY

Dnes sa prenesieme do krásy Indickej AJURVEDY dá sa povedať že je to najstaršia ale aj dokonalý systém . Je dokonale prepracovaná tento systém liečby na celom svete. Je tzv. počiatky siahajú do dávnej doby vzniku samostatných viet. Čo sa týka AJURVEDY je pokračovaním a tiež rozpracovaním ATHARVA vedy je to posledná štvrtá veda. Čo sa týka vedy tá hovorí o aplikácii svetovej literatúry. Za dobu vzniku sa bežne považuje obdobie medzi 15 a 10 storočím pred naším letopočtom. Podľa najnovších názorov môže byť ešte aj omnoho staršia. Hovorí sa o nej že dlho hovorilo o nej sa odhadoval vek 3000 až 4000 rokov. To je len forma literatúry ale v skutočnosti predstavuje omnoho starší formy postupu. vznik AJUVRVEDY môžeme ďakovať múdrom. Robili rôzne meditačné techniky týmto prenikli do tajov prírodných zákonov aj cez vesmírni dianie. V tomto zmysle nie sú vedy vytvorené racionálne myslením ale vyjadrujú priamo najhlbšie aj dotyk s realitou.

zdravá cesta AJURVEDY

Je to podobne ako posolstvo pyramíd a vedy k nám prichádzajú v zašifrovanej podobe podmienkou ich je naše vlastné osvietenie. Pre správne pochopenie AJURVEDY čo sa týka medicíny je poznať zdroj z ktorého vychádza. Zdrojom AJURVEDY  bolo aj je priame vnímanie reality  v starých hĺbkach meditácie. Pretože poznanie vedeckých RSIU  bolo integrálne ale zahrnovalo vlastnej osobnosti. Môj učiteľ AJURVEDY hovoril resp. tvrdil že zatiaľ čo súčasť západnej medicíny môže dnes vyštudovať hocikto ľavou polovicou mozgu AJURVEDU je potrebné študovať obidvomi mozgovými hemisférami. Plnou účasťou srdca aj ducha ale aj celej bytosti.

AJURVEDA ako zmysel života

Výučba na moderných školách sa deje hlavne v aktivácii ľavej mozgovej hemisféry ktorá je uspôsobená s dôrazom na racionálne logické myslenie. Ako je intelekt tiež matematické koncepty či analýzu resp. separáciu a merateľnosť. Tieto prírodné systémy liečenia napr. patria sem aj ŠAMANSKE techniky naopak zdôraznia aktiváciu pravú mozgovú hemisféru ktorá predstavuje ženský princíp a z neho vyplývajúce schopnosti tušenie a voľné umelecké myslenie a nemerateľnosť a syntézu. AJUVREDA nezdôrazňuje ani neistí ani jednu hemisféru mozgu naopak sa snaží sa o ich stimulačný rozvoj a harmonizáciu na novú úroveň . Táto úroveň v fyzickom zmysle predstavuje až strednú časť mozgu TZV. most ktorý premiestňuje obe polovičky mozgu takže z tejto úrovne vnímania má človek prístup do oboch hemisfér.