Zimné obdobie

Tiež už ste niekedy čistili plastove okna? Ak áno, baví vás to? Mne napríklad čistenie okien vôbec nebaví a tak túto domácu prácu vždy rada nechám na priateľovi. Ale našťastie sa on v upratovaní vyžíva, takže to pre neho nie je žiadny problém. Vždy okná vyleští a ako veľmi krásne. V poslednom čase sa mi ale vôbec nič nechce. Pozorujem to na sebe. Mám pocit, že všetko plynie tak pomaly, celkovo čas a všetko okolo neho. Občas (v zime celkom často) mám čoraz viac dni, keď mám depresie a nedokážem sa dokopať absolútne do ničoho. Ani do upratovania, ani do nejakej domácej práce, alebo písania a podobne. Neviem, prečo to tak je. Ja mám vždy v zime takéto nálady, ale najradšej by som ich nemala.

okna

Občas ma to fakt nebaví. Vonku je zamračené, temno, nie je tam vôbec pekne. Už sa fakt teším, až bude leto, slniečko a krásne počasie. To ma zase určite nabije pozitívnou energiou, verím tomu. A čo vy robíte v tomto období, keď je tá hnusná zima? Ja si to snažím treba aspoň trochu spríjemniť. Pozerám sa na rozprávky, varím si čaj, alebo matchu, sledujem videá a tak podobne. A často som sa pristihla, že sa nudím. A nudiť sa je super, ale len do určitej doby, potom už to zábava veľmi nie je. Ešte som tak premýšľala nad tým, či u mňa náhodou nenastalo vyhorenie.

okna

Ja som totiž teraz v pracovnom záprahu a som na seba celkom dosť prísna, starám sa o domácnosť aj o dcéru, a nemám žiadny čas pre seba, tak to možno môže byť aj tým. Každopádne dnes som si urobila voľno a tak mám chvíľu času pre seba a môžem si oddýchnuť, urobiť nejakú prácu, chvíľu spať a tak ďalej, čo je super. Moja dcérka je u babičky a veľmi sa jej tam páči. A tiež sa teším, až s dcérou budeme chodiť na prechádzky. Dcéra ako ja strašne veľmi miluje leto a už aj chodí, ešte si pamätám ako sme ju učili chodiť, to bola hrozná sranda a samozrejme aj zaujímavá skúsenosť.