Súčasti počítača

Vynález ako počítač na svete existuje už celkom dosť dlho. Odvtedy prešiel rôznymi zmenami. Z veľkého počítača, ktorý zaberal aj celú izbu, v dnešnej dobe máme ultratenké počítače. Nielen výzor sa zlepšil a zjednoduchšil. Vylepšenie prišlo aj v lepšej výkonnosti, šetrnosti, rýchlosti, či iným funkciám, vďaka ktorým je počítač omnoho silnejší.

smartfón

Monitor

Monitor je hlavná súčasť počítača. Bez neho by sme si nemohli pozerať jednotlivé webové stránky. Nemohli by sme pozerať videá alebo fotografie, ktoré máme uložené v našom počítači. Pomocou monitoru vidíme všetko, čo nás zaujíma.

 

Klávesnica

Veľmi dôležitou súčasťou počítača je aj klávesnica. Ak chceme naťukať niečo do internetového prehliadača, potrebujeme na to klávesnicu.

 

Myš

Aby sme sa ľahšie dostávali na kolonky na daných stránkach, potrebujeme sa preklikávať pomocou myši. Poznáme káblové alebo aj bezdrôtové. Ktoré ešte preferujete práve vy?

 

Počítačová bedňa

Je najzákladnejším zdrojom všetkých informácii. V nej máme uložené všetko. Po zapnutí počítačovej bedne sa vám na monitore zobrazí úvodná obrazovka s množstvami ikoniek. Je tam ikonka na prehliadanie internetu, ikonka na prácu v programe Microsoft Office, kolonka na rôzne nastavenia v počítači, ovládací panel a všetky ostatné ikonky, ktoré si pridáte na plochu obrazovky. Počítačová bedňa musí byť extra výkonná, aby zvládala kompletnú prácu, ktorú na nej plánujete vykonávať.

notebook

Pomocou stolného počítača si viete prezerať rôzne webové stránky, hľadať informácie, ktoré by ste inde nenašli, čítať svoju obľúbenú knihu online, počúvať obľúbenú hudbu alebo aj pozerať rôzne videá či filmy. Práve vďaka internetu sa stal svet digitálnejším. Cez internet sa viete prihlásiť do internet bankingu, či pozrieť si vaše nové e-maily. Svet počítačov nás premohol. Je všade. Aj vy máte doma ešte klasický stolný počítač?